Časopis Poezie vznikl s cílem podporovat čtení poezie v České republice a na Slovensku. Usiluje o publikaci nejzajímavějších básní nezávisle na tom, kdo je jejich autorem. Vychází čtyřikrát ročně.

Pokyny k zasílání příspěvků

Své básně k publikaci prosíme zasílejte na e-mail casopispoezie@gmail.com. Nejvýše čtyři dosud nepublikované básně (uveřejnění na internetu za publikaci nepovažujeme) vložte přímo do těla e-mailu a do předmětu napište "Příspěvek – Poezie". Pouze v případě, že má některá Vaše báseň nezvyklé formátování, které by se mohlo v e-mailu ztratit, zašlete nám všechny básně v jediném dokumentu PDF.  V e-mailu prosíme o sobě uveďte několik životopisných informací (pro případný krátký medailonek) a poštovní adresu, kam Vám v případě publikace Vaší básně můžeme zaslat autorský výtisk. Zaslané básně obvykle z časových důvodů nečteme průběžně, ale až před uzávěrkou daného čísla, odpověď se tak v krajním případě může protáhnout na dva až tři měsíce. Z časových důvodů také bohužel nemůžeme poskytnout osobní zpětnou vazbu. Pokud žádnou z Vašich básní v daném období nevybereme, budeme rádi, když nám budete příspěvky zasílat i nadále. 

Pokyny k zasílání kreseb na obálku

Černobílou kresbu či kresby na obálku (počet není omezen) nám zašlete v co nejvyšším rozlišení, nejlépe ve formátu PNG, na e-mail casopispoezie@gmail.com a do předmětu uveďte "Kresba na obálku – Poezie". Pokud máte internetové portfolio (webové stránky, profil na Instagramu a podobně), uveďte na ně v e-mailu odkaz. Podobně jako u básní vybíráme kresbu až před uzávěrkou daného čísla, odpověď se tak v krajním případě může protáhnout na dva až tři měsíce.


Šéfredaktor: Sebastian Kantor Redakce: Monika Návratová, Markéta Zatloukalová, Jana Greplová Grafická úprava a sazba: Barbara Szpyrcová